Etkinlikler

takım

Batman Teiaş Gençlikspor U-19 Bölge Şampiyonu Oldu

Diyarbakır'da yapılan  Türkiye U-19 Bölge Şampiyonasına katılan Batman TEİAŞ Gençlikspor Futbol Takımı final maçında Kızıltepebelediyespor'u 1-0 yenerek 2016-2017 bölge şampiyonu oldu.

3 SENEDİR ÜST ÜSTE ŞAMPİYON

Türkiye'nin farklı bölgelerinde yapılan ve toplamda 160,  U19 şampiyon takımının boy gösterdiği turnuvada kupaya uzanan TEİAŞ Gençlikspor U19 takımı, Türkiye'nin en iyi 24 takımı arasına girerek finallere katılma hakkını da kazanmış oldu. Kendi grubunda sırasıyla; Cizre Diclespor'u 3-0 (hükmen) Şanlıurfa Karaköprüspor'u penaltılarda 4-2 ve final maçında Kızıltepespor'u 1-0 yenerek bölge şampiyonu olmayı başaran TEİAŞ Gençlikspor, U19 kategorisinde üç sezondur üst üste bölge şampiyonu olma unvanını da elde etmiş oldu.

takım

 

 

 

 

 

 

Sporcularının elde etmiş olduğu müthiş başarıdan dolayı gururlandıklarını belirten TEİAŞ Bölge Müdürü Süleyman İlhan, "Kurum olarak Batman gençliği için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Kurumumuza bağlı TEİAŞ Gençlikspor bünyesinde 4 antrenörümüz nezaretinde yaklaşık 200 sporcuyu eğitiyoruz. Bugün, 160 takım arasından sıyrılıp Türkiye'nin en iyi 24 takımı arasına girmek bizi mutlu ettiği büyük bir gurur yaşamamıza da vesile olmuştur. Önümüzdeki haftalarda bu 24 takım arasında Türkiye'nin en iyi üç takımı oynanacak finaller sonrasında belli olacaktır. Bu süreçte çok çalışarak ilk etapta ilk 3'e ardından Türkiye'nin en büyüğü olmak için çok çalışacağız" dedi.

takim